Expo 2016 Antalya...

Tema : Çiçek ve Çocuk.

Dünya üzerindeki en büyük organizasyonlardan biri olan DUNYA BOTANIK EXPO’su 2016 yılında 6 ay süreyle ve EXPO 2016 ismiyle Antalya’da düzenlenecektir.

Bu büyük organizasyon sayesinde ülke tanıtımının yanı sıra, başta yaklaşık 450.000 yatak kapasitesini aşan oteller, Turizm firmaları, Lojistik tedarikçileri ve şehir esnafına katkı sağlayacaktır. Bu durum özellikle ülke ekonomisine de olumlu yansıyacaktır.

2014 yılı bitmeden Lojistik Tedarikçilerinin bir araya gelerek, Antalya’ya Lojistik köyü yapılması ve daha ileriye gidilerek Lojistik üs haline gelmesi için çalışma başlatılması gerekmektedir.


Yaklaşık 100 ülkeden gelmesi beklenen 5 milyon katılımcının fuar malzemelerinin (Botanik bahçelerinin) taşınması, depolanması, fuar alanına aktarılması, kurulumu, fuar esnasında yapılacak bağlantılar neticesinde ihracat hacminde beklenen çok yüksek yüzdeli artış ile Lojistik Köyünün cazibesi daha çok artacaktır.


Bu kadar büyük ölçekte fuar için Kargo uçakları ile gelecek olan yüklerin, boşaltım ve depolanması için Antalya Havalimanı’nda bulunan THY ve S Sistem depolarının yetersiz kalacağını düşünürsek, Lojistik Köyünün ne kadar önemli bir ihtiyaç olduğu görülmektedir.


UTIKAD başkanlığında tüm Lojistik Derneklerinin bir araya geleceği çalıştay yapılarak Antalya Lojistik Köyü projesi hayata geçirilmelidir.


Sevgi ve Selamlarımla,


02.10.2014 Perşembe
Anahtar Kelimeler
Yazarlar

Taner AKSOY

Ülkemizde Üniversite Mezunlarının İstidahımı ve Sektörümüzde* Durum

E-Dergi Son Sayımız