Türkiye

TEGEL HAVALİMANI AŞI MERKEZİ OLUYOR

23.12.2020 Çar

Yolcu hizmetleri yeni havaalanı BER’e devredilen Almanya’nın başkenti Berlin’deki Tegel Havaalanı koronavirüs salgını ile ilgili aşı çalışmalarının lojistik merkezi olarak kullanılacak.
 

MMU DÜNYADAN İZOLE YERDE YAPILACAK

23.12.2020 Çar

TUSAŞ Genel Müdürü Kotil: "Milli Muharip Uçak TF-X'in yapılacağı yer tümüyle dünyadan izole durumda"
 

TUSAŞ’TAN 3 DEV ADIM BİRDEN

19.12.2020 Cmt

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, Milli Muharip Uçak projesi kapsamında 3 büyük test merkezini hizmete almaya hazırlanıyor.
 

TAV CEO’SU ŞENER: 20 MİLYON İNSAN HAVAYA DÖNECEK

14.12.2020 Pzt

Kanaat Önderleri’nde Hakan Güldağ, Şeref Oğuz ve Vahap Munyar’ın konuğu TAV Havalimanları Holding CEO’su Sani Şener, sadece bu bilgiyi paylaşmıyor, “Bir günde yaklaşık 20 milyon kişi havayolunu kullanıyordu” diyor ve ekliyor: “Pandemiden sonra yine aynı rakama ulaşacağız.
 

TÜRKİYE, IRAK VE IKBY UÇAK SEFERLERİ BUGÜN BAŞLIYOR

20.10.2020 Sal

Türkiye ile Irak ve kuzeyindeki Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) arasında korona virüs ile mücadele kapsamında yaklaşık 2 aydır askıya alınan uçak seferlerinin bugünden itibaren başlayacağı bildirildi.
 

‘İKİNCİ DALGA’ ÖNCESİ HAVA KARGO

07.10.2020 Çar

1,5 milyondan fazla sevkiyata ilişkin verilere göre, Ağustos ayı dünya çapında yıllık bazda (YY)% 17,2 ve taşınan sevkiyatlarda % 29 düşüş ancak gelirlerde (USD) yıllık % 37 artış gösterdi, Hava kargo fiyatları ABD Doları cinsinden önceki yıla göre % 65 daha yüksek o (2,83’e karşı 1,71). Yıllık bazda Asya Pasifik en az hacim kaybeden (-% 10) bölge olurken, menşei Avrupa ve MESA (Orta Doğu ve Güney Asya) ise en çok kaybeden (-% 25,% -% 22) bölge oldu.
 

DIŞ HATLARDA FREKANS ARTIRIYOR

23.09.2020 Çar

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan dış hatlarda operasyonlarına ağırlık veren Anadolujet kış sezonunda uçuşlarını artırmayı hedefliyor.
 

TUI GROUP, GLOBE AIR CARGO GSA’LİĞİNDE TÜRKİYE ÇIKIŞLARINA 1 NİSANDA BAŞLIYOR!

28.03.2019 Per

ECS Group iştiraki Globe Air Cargo, Antalya ve İzmir çıkışlı olmak üzere Amsterdam, Londra, İskandinav ve Almanya destinasyonlarına uçuşlara başlayacak olan TUI Group’un Türkiye GSA’lığını aldı.
 

KUWAIT AIRWAYS & MES CARGO GSA’LIĞININ İLK YILI GERİDE KALDI

21.02.2019 Per

Kuwait Airways’in Türkiye’deki tek yetkili GSA’lığını yürüten Mes Cargo iş ortaklığının birinci yılını tamamladı. Kuwait Airways, Mes Cargo’nun ilk yılda yakaladığı başarı ivmesinden dolayı Mes Cargo’yu tebrik etti.
 

ATATÜRK HAVALİMANI'NDA KAÇAKÇILIK OPERASYONU

03.02.2019 Paz

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerince Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirilen operasyonda piyasa değeri yaklaşık 900 bin TL olan yüzlerce manda boynuzu ve bunlardan üretilmiş süs eşyaları ele geçirildi.
 

SABİHA GÖKÇEN’DE İKİNCİ PİST YAPIMINDAN DOLAYI MEVCUT KARGO YOLU KAPANACAK

22.01.2019 Sal

Yapılan açıklamada Sabiha Gökçen Havalimanında ikinci pist yapımı kapsamında; 28 Ocak 2019 tarihinden itibaren mevcut kargo çevre yolu arıtma tesisinden itibaren ulaşıma kapatılacaktır duyurusu yapıldı.
 

HAVALİMANLARI YER HİZMETLERİ YÖNETMELİĞİ'NDE DEĞİŞİKLİK

18.01.2019 Cum

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nce, temsil, gözetim ve yönetim, ikram servis, uçuş operasyon, uçak özel güvenlik hizmet ve denetimi ile kargo ve posta hizmetini kapsayan C grubu çalışma ruhsatı, yerli hava taşıyıcılarına talep etmeleri halinde verilebilecek.
 

İRAN AMBARGOSU LOJİSTİK SEKTÖRÜNÜ NASIL ETKİLEYECEK

09.01.2019 Çar

Küresel gündemin son aylardaki öncelikli konularından biri ABD'nin İran'a ambargo uygulama kararı oldu. Her ne kadar İran'ın Birleşmiş Milletler Uluslararası Adalet Mahkemesine ABD aleyhine yaptığı başvuru neticesinde bu karar askıya alınmış olsa da önümüzdeki günlerde ABD tarafından bu kararın uygulanması olasılığı güncelliğini koruyor.
 

THY “TRANSFER” KARGOYU YERDEN Mİ AKTARACAK

14.12.2018 Cum

İstanbul Yeni Havalimanı’nın tam olarak hizmete girmesine kısa bir süre kaldı. Yeni havalimanının, bu ayın sonunda tam kapasiteyle çalışmaya başlaması hedefleniyor. Bununla birlikte, havalimanını kullanacak havayollarına hizmet verecek olan operasyon binalarının inşaatlarının henüz tamamlanamamış olması, kafalarda soru işaretlerine yol açıyor.
 

HAVA KARGODA TÜRKİYE HIZ YAPTI

07.12.2018 Cum

World Air Cargo Data'nın (WACD) açıklanan son küresel hava kargo pazar verilerine göre, bu yılın ilk dokuz ayında Türkiye yüzde 10.2 büyüdü.
 

GİZEMLİ KARGO UÇAĞI NE TAŞIYOR

15.11.2018 Per

Son günlerde ilginç bir uçuş, Flightradar24’ten takip ediliyor. Bulgaristan’ın Burgaz Havalimanı’ndan kalkan Ilyushin Il-62 tipi kargo uçağı, Türkiye’nin adeta sınırlarından uçuyor. Bu uçuş son bir hafta içinde her gün tekrarlandı.
<< 1 2 3 4 5  ... >> 
Yazarlar

Taner AKSOY

Ülkemizde Üniversite Mezunlarının İstidahımı ve Sektörümüzde* Durum

E-Dergi Son Sayımız