Lojistik

UTİKAD İNNOVATİF ÇÖZÜMLER ÖDÜLÜNE LAYIK GÖRÜLDÜ

24.04.2018 Sal

Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği UTİKAD, Lufthansa Cargo AG Türkiye'nin düzenlediği ödül töreninde ‘İnnovatif Çözümler' ödülüne layık görüldü. Lufthansa Cargo'nun 2017 yılında gösterdikleri performanslara göre partnerlerini ödüllendirdiği törende, UTİKAD üyesi birçok firma da ‘Yılın Kargo Acentesi' ve destek ödüllerinin sahibi oldu.
 

UTİKAD İYİ LOJİSTİK’İN DETAYLARINI KATILIMCILAR İLE PAYLAŞTI

24.04.2018 Sal

UTİKAD'ın da destekçisi olduğu, Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından Global Sustainable Brands ağının İstanbul buluşması "Sustainable Brands 2018 Istanbul" 18-19 Nisan 2018 tarihlerinde Fairmont Quasar Istanbul'da gerçekleştirildi.
 

UTİKAD’IN HAVAYOLUNDA GÜMRÜK KIYMETİNİN BELİRLENMESİNE İLİŞKİN ÇALIŞMALARI BAŞARILI SONUÇ VERDİ

10.04.2018 Sal

Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği UTİKAD'ın birkaç yıldır yakından ilgilendiği havayoluyla ithalat yapan firmaların gerekenden fazla vergi ödemelerinin yarattığı yüksek maliyetlerin düşürülmesine yönelik çalışma ve girişimleri sonuç verdi. T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Gümrükler Genel Müdürlüğü tarafından "Konşimento Beyanı (Havayolu)" konulu genelge yayınlandı.
 

HAVA KARGO VE POSTA ÇALIŞTAYI İSTANBUL’DA DÜZENLENDİ

04.04.2018 Çar

“Hava Kargo ve Posta Çalıştayı”, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Sivil Havacılıktan sorumlu Müsteşar Yardımcısı Orhan BİRDAL başkanlığında 3 Nisan 2018 tarihinde İstanbul’da düzenlendi.
 

FLYDUBAI 2018 YAZ TARİFESİNİ AÇIKLADI

03.04.2018 Sal

Türkiye’de Global Express Havacılığın GSA’liğini yürüttüğü Flydubai, SAW-DXB direkt ve DXB aktarmalı destinasyonları için 2018 yaz tarifesi duyurdu.
 

UBER’DEN LOJİSTİK SEKTÖRÜNE YÖNELİK MÜŞTERİ BAĞLILIK PROGRAMI UBER FREİGHT PLUS

03.04.2018 Sal

Uber, nakliyecilerle taşıyıcıları buluşturmaya devam ediyor.
 

UTİKAD’DAN ÜNİVERSİTELERE ÇIKARMA

27.03.2018 Sal

Lojistik kültürün geliştirilmesi hedefine yönelik çalışmalarına devam eden Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği UTİKAD, Mart ayı boyunca Maltepe Üniversitesi, İstanbul Ticaret Üniversitesi ve Necmettin Erbakan Üniversitesi tarafından düzenlenen etkinliklere katıldı.
 

FIATA DİPLOMA EĞİTİMİ KATILIMCILARI İKİ TESİSİ ZİYARET ETTİ

20.03.2018 Sal

Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği UTİKAD'ın ve İstanbul Teknik Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi İTÜSEM desteği ile düzenlediği FIATA Diploma Eğitimi'nde katılımcılar, 3 Mart Cumartesi günü iki saha ziyareti birden gerçekleştirdi.
 

LOJİSTİK DEVİ DHL, BLOCKCHAIN'E ADIM ATIYOR

14.03.2018 Çar

Lojistik devi DHL, Blockchain tabanlı tedarik zinciri prototipini geliştirmek için Accenture ile ortaklık kurduğunu 2 gün önce yaptığı açıklama ile duyurdu.
 

YURTDIŞI KARGO GÖNDERİM ÜCRETLERİ, KOBİ’LERİN ÖNÜNDEKİ EN ÖNEMLİ SORUN

13.03.2018 Sal

Önümüzdeki 2 yıl içerisinde 3,4 trilyon dolarlık hacme ulaşması beklenen e-ticaret endüstrisi, sınırların ötesine geçmek isteyen işletmelere önemli fırsatlar yaratıyor. Türkiye'nin 350 milyar TL olan 2023 e-ticaret hedefine ulaşmasının tek yolunun KOBİ’ler olduğunu söyleyen KargomKolay.com’un Kurucusu Dr. Önder Türker, yurtdışı kargo maliyetlerini azaltmanın yarattığı rekabet avantajına dikkat çekiyor.
 

YILDIRIM UTİKAD’I ZİYARET ETTİ

12.03.2018 Pzt

Tehlikeli Mal ve Kombine Taşımacılık Düzenleme Genel Müdürü Cem Murat Yıldırım, 9 Mart 2018 Cuma günü Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği UTİKAD'ı ziyaret etti. UTİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Emre Eldener, UTİKAD Yönetim Kurulu Üyesi Serkan Eren ve UTİKAD Genel Müdürü Cavit Uğur, Yıldırım'ı UTİKAD dernek binasında ağırladı.
 

İHRACAT DESTEĞİ İÇİN SON GÜN 30 MART

12.03.2018 Pzt

Ekonomi Bakanlığı tarafından yayımlanan genelgeyle ihracata destek ödemelerinde e-imza şartı getirildi. Ülke ekonomisine 157,1 milyar dolar katkı sağlayan 71 bin 269 ihracatçı firma, devlet desteği almak için Mart ayının sonuna kadar e-imza almak zorunda.
 

SAMSUNG AKILLI LOJİSTİK PLARTFORMUNU BLOCKCHAİN İLE GÜÇLENDİRİYOR

10.03.2018 Cmt

Güney Kore’de Samsung SDS tarafından düzenlenen bir basın toplantısında yayınlanan habere göre teknoloji devi, Blockchain ve yapay zeka yatırımlarını aktifleştirerek Akıllı Lojistik Platformunu (Cello) geliştirmeye çalışıyor.
 

MARS HAVA VE DENİZ KARGO ÖDÜLLERİ TOPLADI

27.02.2018 Sal

Mars Hava ve Deniz Kargo, Uluslararası Network Kuruluşu WIN (Worldwide Independent Network) tarafından 3 ödüle layık görüldü. Mars Hava ve Deniz Kargo; “İş birliği Aktiviteleri”, “Verimlilik” ve “Tüm Kategoriler” alanlarında birinci oldu.
 

DB SCHENKER ARKAS YENİ MERKEZİNE TAŞINDI

22.02.2018 Per

Türkiye’nin önde gelen lider lojistik servis sağlayıcısı DB Schenker Arkas, 19 Şubat itibarıyla yeni ofisinden hizmet vermeye başladı. DB Schenker Arkas, Premier Kampüs Ofis’teki yeni Genel Merkezine taşındı.
 

DEVLET MÜDAHALESİ SADECE LOJİSTİK SEKTÖRÜNÜ DEĞİL YATIRIM ORTAMINI DA OLUMSUZ ETKİLER

07.02.2018 Çar

Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği UTİKAD Yönetim Kurulu üyeleri 6 Şubat 2018 Salı günü basın mensupları ile bir araya geldi. InterContinental İstanbul Otel'de düzenlenen basın toplantısında UTİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Emre Eldener, Türk lojistik sektörüne dair önemli gündem maddelerini basın mensupları ile paylaştı.
<< 1 2 3 4 5  ... >> 
Yazarlar

Taner AKSOY

Ülkemizde Üniversite Mezunlarının İstidahımı ve Sektörümüzde* Durum

E-Dergi Son Sayımız