Lojistik

TURKISH KARGO’DAN ASSET LOJİSTİK’E EN ÇOK HAT GELİŞTİREN ACENTE ÖDÜLÜ

01.04.2019 Pzt

Son yıllarda hızlı büyümesi ile dikkat çeken Türk Hava Yolları Kargo, düzenlenen törenle başarılı acentelerine ödül verdi. Swiss Hotel’de yapılan törende “En Çok Hat Geliştiren Acente” ödülü Asset Lojistik’in oldu. Ödülü Asset Grup CEO’su Uğur Tekin aldı.
 

HAVA KARGODA TÜRKİYE’NİN PAZAR PAYI ARTACAK

01.04.2019 Pzt

Türkiye’nin gerçekleştirdiği yatırımlarla sivil havacılıkta çok büyük gelişmeler kaydettiğine dikkat çeken OMSAN Lojistik Genel Müdürü Dr. A. Bülent Sabuncu, "İstanbul Havalimanı dünya hava yolu taşımacılığında önemli bir üs haline gelecek" dedi.
 

DSV TÜRKİYE HAVA KARGODA PAZAR PAYINI YÜZDE 7’YE ÇIKARDI

01.04.2019 Pzt

Hava kargo sektörünün ülkedeki ihracat faaliyetlerinin desteklenmesiyle büyümeye devam ettiğini söyleyen DSV Türkiye Genel Müdürü Ozan Önder, “Türkiye’deki en önemli ikinci hava kargo acentesiyiz. Gerçekleştirdiğimiz atılımlarla hava kargodaki pazar payımızı yüzde 7'ye çıkardık” dedi.
 

UTİKAD İŞ’TE EŞİT KADIN SERTİFİKASI’NI YENİLEDİ

26.02.2019 Sal

Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği (UTİKAD) kurumsal sorumluluk çerçevesinde çalışmalarını sürdürüyor. Geçtiğimiz yıllarda Yeşil Ofis Sertifikası alan ilk sivil toplum kuruluşu olan aynı zamanda Sürdürülebilir Lojistik Sertifikası'nı sektöre sunan UTİKAD, 2017 yılında İş'te Eşit Kadın Sertifikası'nı almaya hak kazanan ilk sivil toplum kuruluşu olmuştu.
 

İSTANBUL HAVALİMANI İLE HAVA KARGODA PAZAR PAYIMIZ ARTACAK

27.01.2019 Paz

İstanbul Havalimanı'nın açılması ile “Havacılığın Merkezi” konumuna gelen Türkiye'nin hava kargo taşımacılığında da pazar payını artıracağını söyleyen Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü Funda Ocak, dünyanın en büyük havalimanı lojistik merkezinin, ticari anlamda havalimanı potansiyelinden payına düşeni fazlasıyla alacağını belirtiyor.
 

GANA'NIN X-RAY ODALARININ KAPISI TÜRKİYE'DEN

05.12.2018 Çar

Formet Group, 7,5 ton ağırlığında 21 adet X-ışını geçirmez kapıyı uçak kargo ile Gana'daki bir hastane zincirine gönderdi.
 

LOJİSTİKTE BÜYÜK HEDEF

05.12.2018 Çar

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, ekonomiye 73 milyarlık katkısı olacak İstanbul Havalimanı’nın mega bir aktarma merkezi olacağını söyledi. Aycı, “Lojistik ve kargo yatırımlarının da gelmesiyle İstanbul Havalimanı bölgesel kargo aktarma merkezi konumuna dönüşecek” dedi.
 

İSTANBUL HAVALİMANI LOJİSTİK İÇİN YENİ AÇILIMLAR SAĞLAYACAK

27.11.2018 Sal

Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Eldener, 29 Ekim'de açılan İstanbul Havalimanı'nın lojistik sektörü için yeni açılımlar sağlayacağını söyledi.
 

FIATA DİPLOMA EĞİTİMİ DÖRDÜNCÜ DÖNEM KATILIMCILARI İLE BULUŞTU

30.10.2018 Sal

Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği (UTİKAD) tarafından İstanbul Teknik Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (İTÜSEM) desteğiyle düzenlenen FIATA Diploma Eğitimi'nin dördüncü dönemi, İTÜ Maçka Kampüsü'nde 6 Ekim Cumartesi günü başladı.
 

DIŞ TİCARET CARİ AÇIĞI ENGELLEDİ

15.10.2018 Pzt

Türkiye'nin ağustos ayı ve 12 aylık cari açığı gerilerken, buna en büyük katkıyı dış ticaret verdi.
 

UÇAK KARGOYLA UZAK DOĞU'YA YAŞ SEBZE MEYVE İHRACATI

15.10.2018 Pzt

Ege İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Güleç, Türk Hava Yolları'nın (THY) uçak kargo seferleri için görüşmelerin sonuna yaklaştıklarını, kilogram maliyetinin 1 doların altına düşürülmesinde anlaşma sağlanırsa Uzak Doğu'ya yaş sebze meyve ihraç edebileceklerini söyledi.
 

ETIHAD GENİŞ GÖVDE UÇMAYA DEVAM EDİYOR

10.10.2018 Çar

Etihad, Kasım-2018 ayının sonuna kadar Abu Dhabi – Istanbul – Abu Dhabi hattında geniş gövde yolcu uçağıyla uçmaya devam edeceğini açıkladı.
 

ÇOK YAŞASIN GELECEK VE ÇOK YAŞASIN FORWARDERLAR

10.10.2018 Çar

Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği UTİKAD tarafından 19 Eylül'de gerçekleştirilen Geleceğin Lojistiği Zirvesi, UTİKAD Genel Müdürü Cavit Uğur'un “Çok yaşasın gelecek ve çok yaşasın forwarderlar!” sözleriyle son buldu.
 

UTİKAD FIATA DÜNYA KONGRESİ’NDE YENİDEN ONAY ALDI

02.10.2018 Sal

Türk lojistik sektörünü uluslararası platformlarda temsil etme görevini başarıyla sürdüren Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği UTİKAD, 26-29 Eylül 2018 tarihleri arasında Hindistan'da düzenlenen FIATA Dünya Kongresi'nde büyük bir başarıya imza attı.
 

KUR ARTIŞLARI NEDENİYLE İTHALAT YÜKLEMELERİNDE YAVAŞLAMA YAŞANIYOR

25.09.2018 Sal

Döviz kurundaki dalgalanmalar lojistik sektöründe de etkilerini gösteriyor. Kur farkının kara, deniz ve hava taşımacılığında navlun fiyatlarına yansıdığını belirten UTİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Emre Eldener, “Navlun ücretlerinin merkez bankası döviz satış kuru ile çarpılarak ithalat gümrük beyannamesine eklenmesi vergi matrahını ve dolayısıyla ödenen vergi miktarlarını önemli ölçüde yükseltti” şeklinde konuştu.
 

LOJİSTİK GÜNDEMİ CUMHURBAŞKANLIĞI NEZDİNDE DEĞERLENDİRİLDİ

19.09.2018 Çar

Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği UTİKAD, lojistik gündeminde yer alan sorunları 15 Eylül 2018 tarihinde Dolmabahçe Ofisi'nde gerçekleşen toplantıda Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'a aktardı.
<< 1 2 3 4 5  ... >> 
Yazarlar

Taner AKSOY

Ülkemizde Üniversite Mezunlarının İstidahımı ve Sektörümüzde* Durum

E-Dergi Son Sayımız