Lojistik

UTİKAD FIATA DÜNYA KONGRESİ İÇİN DEVLET DESTEĞİ ALDI

20.06.2018 Çar

Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği UTİKAD, Hindistan’da gerçekleştirilecek 2018 FIATA Dünya Kongresi’ne devlet destekli ticaret heyeti ile katılmak için Ekonomi Bakanlığı’ndan ön onay aldı.
 

MARS LOGISTICS YENİ LOJİSTİK ÜSSÜNDE FAALİYETLERİNE BAŞLADI

19.06.2018 Sal

Hadımköy Lojistik Merkezi Faaliyete Başladı. Tüm entegre lojistik hizmetlerini kusursuz olarak sunarak sektörde sayısız farklılıklar yaratan ve sürekli büyüyerek müşterilerine yenilikler sunan Mars Logistics, yeni lojistik merkezini Hadımköy’de konumlandırıyor. 70.000 metrekarelik alanda hizmet verecek olan Hadımköy Lojistik Merkezi Mars Logistics’in yeni “lojistik üs“ü olacak.
 

İSTANBUL HAVA KARGO TAŞIMACILIĞININ MERKEZİ OLACAK

18.06.2018 Pzt

Ahmet Arslan, hava kargo taşımacılığının her geçen gün geliştiğini ifade ederek, İstanbul Yeni Havalimanı’nın 29 Ekim’de hizmete girmesiyle kentin, havacılıkta yolcu trafiğinin yanı sıra kargo taşımacılığının da merkezi olacağını söyledi.
 

ARMADA TÜRKİYE’DEN NİJERYA’YA İLK YAŞ MEYVE-SEBZE İHRACATINI GERÇEKLEŞTİRDİ

18.06.2018 Pzt

Armada şirketi ortaklarından Kenan Yalavaç, Nijerya’daki bir market zincirine Türkiye’den ilk defa yaş sebze-meyve gönderdiklerini söyledi.
 

KARGO NAKLİYE UYARI SİSTEMİYLE YÜKLER GÜVENLİ TAŞINACAK

13.06.2018 Çar

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Elektrik Elektronik Mühendisliği 4. sınıf öğrencileri geliştirdikleri "Kargo nakliye uyarı sistemi" projesi sayesinde gönderici ve alıcıya hasar bilgisi verilerek güvenli taşımanın teşviki sağlanacak.
 

LOJİSTİK KOORDİNASYON KURULU İSTANBUL YENİ HAVALİMANI'NDA

11.06.2018 Pzt

12. Lojistik Koordinasyon Kurulu toplantısını bu kez İstanbul Yeni Havalimanında yapıldı.
 

AFRİKA’YA HAVAYOLU İLE İHRACAT ARTACAK

05.06.2018 Sal

Dış ticaretimizin büyümesi, ürün gruplarının farklılaşması ve dünyanın hemen her köşesine ihracat yapıyor olmamız tüm taşıma modlarının etkin şekilde kullanımını zorunlu hale getirdi. Komşu ülkelerle kara bağlantımız olan yakın ülkelere daha çok karayolu ile ulaşırken, uzak mesafeler için denizyolu ve havayolu tercih edilmeye devam ediliyor.
 

UTİKAD GÜMRÜKTE YAŞANAN SORUNLARI VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİNİ GENEL MÜDÜRLÜKLERE TAŞIDI

31.05.2018 Per

Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği UTİKAD, Türk lojistik sektörünün ve üye firmaların iş yapış koşullarının iyileştirilmesi adına çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.
 

ABD'DEN 4 LOJİSTİK ŞİRKETİNE YAPTIRIM KARARI

24.05.2018 Per

ABD'nin İran'a yönelik yeni yaptırım listesinde, İranlı Mahan Havayolları ile ilişkili 4 Türk şirket ve bir Türkiye vatandaşı yer aldı.
 

DEPO VE DAĞITIM MERKEZLERİ YÖNETİMİ KİTABI SPONSORLUK DAVETİ

22.05.2018 Sal

Türk lojistik ve taşımacılık sektörünün çatı kuruluşu olarak üyelerinden aldığı güçle büyüyen ve sahip olduğu bu güçle üyelerini gerek yurt içinde gerekse yurt dışında "Lojistiğin Konuşulduğu Her Platformda" temsil eden UTİKAD, yepyeni bir yayını daha sektörümüze kazandırmaya hazırlanmaktadır.
 

TÜRK KİRAZI ÇİN'E UÇMAYA HAZIRLANIYOR

07.05.2018 Pzt

Lezzetiyle dünya markası olma yolunda ilerleyen Türk kirazı, Avrupa ve ABD pazarının ardından hava kargo yoluyla Çin pazarında da boy gösterecek.
 

GSA SERVİSİNDEKİ DEĞİŞİM

01.05.2018 Sal

Hava Kargo endüstrisindeki GSA’lerin konumunda ve servsilerindeki değişim gerçekleşti.
 

LOJİSTİK ZİRVESİ MAYISTA

26.04.2018 Per

Tedarik Zinciri ve Lojistik sektörlerinde ne, neden, nasıl, nerede ve ne zaman soruları, dijital dönüşüm çerçevesinde ele alınacak.
 

UTİKAD İNNOVATİF ÇÖZÜMLER ÖDÜLÜNE LAYIK GÖRÜLDÜ

24.04.2018 Sal

Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği UTİKAD, Lufthansa Cargo AG Türkiye'nin düzenlediği ödül töreninde ‘İnnovatif Çözümler' ödülüne layık görüldü. Lufthansa Cargo'nun 2017 yılında gösterdikleri performanslara göre partnerlerini ödüllendirdiği törende, UTİKAD üyesi birçok firma da ‘Yılın Kargo Acentesi' ve destek ödüllerinin sahibi oldu.
 

UTİKAD İYİ LOJİSTİK’İN DETAYLARINI KATILIMCILAR İLE PAYLAŞTI

24.04.2018 Sal

UTİKAD'ın da destekçisi olduğu, Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından Global Sustainable Brands ağının İstanbul buluşması "Sustainable Brands 2018 Istanbul" 18-19 Nisan 2018 tarihlerinde Fairmont Quasar Istanbul'da gerçekleştirildi.
 

UTİKAD’IN HAVAYOLUNDA GÜMRÜK KIYMETİNİN BELİRLENMESİNE İLİŞKİN ÇALIŞMALARI BAŞARILI SONUÇ VERDİ

10.04.2018 Sal

Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği UTİKAD'ın birkaç yıldır yakından ilgilendiği havayoluyla ithalat yapan firmaların gerekenden fazla vergi ödemelerinin yarattığı yüksek maliyetlerin düşürülmesine yönelik çalışma ve girişimleri sonuç verdi. T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Gümrükler Genel Müdürlüğü tarafından "Konşimento Beyanı (Havayolu)" konulu genelge yayınlandı.
<< 1 2 3 4 5  ... >> 
Yazarlar

Taner AKSOY

Ülkemizde Üniversite Mezunlarının İstidahımı ve Sektörümüzde* Durum

E-Dergi Son Sayımız