Lojistik

ÖNCE UTİKAD EKİBİ, UTİKAD YÖNETİMİ İÇİN SAĞLAM ADIMLARLA İLERLİYOR

18.01.2021 Pzt

Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği UTİKAD, 38. Olağan Seçimli Genel Kurulu’na hazırlanıyor. UTİKAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Karayolu Çalışma Grubu Başkanı Ayşem Ulusoy liderliğinde kurulan Önce UTİKAD Ekibi, UTİKAD’ın yönetimine talip oldu.
 

LOJİSTİKTE YAZILIMIN PAYI YÜZDE 50’LERE ÇIKTI

05.01.2021 Sal

Pandemi sürecinde önemi daha da artan lojistik ve yazılım sektörleri artık daha fazla iç içe geçti. Lojistik sektöründe dijital yatırımlar hız kazandı. Sektöre özel yazılımlar geliştiren Siber Yazılım’ın CEO’su Kenan Çelik, artık lojistikte yazılımın payının yüzde 50’lere çıktığını, pandemi sürecinde dijital alt yapısı yeterli olmayan firmaların operasyonlarını yönetmekte zorlandığını belirtti.
 

“ÖNCE UTİKAD EKİBİ” UTİKAD SEÇİMLERİNDE ADAY

18.12.2020 Cum

Kıta Ulaştırma Hizmetleri Tic. A.Ş. CEO’su ve UTİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Emre Eldener, yeni dönemde de aday olduklarını duyurdu.
 

DHL VE HEAŞ ÖN PROTOKOL İMZALADI

12.12.2020 Cmt

Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Meydan İşletmecisi Havalimanı İşletme ve Havacılık Endüstrileri AŞ (HEAŞ) ile DHL Worldwide Express Taşımacılık AŞ arasında, kargo hizmetlerinin yürütülmesi adına kiralama ve inşaat yatırımı gerçekleştirilmesi için ön protokol imzalandı.
 

DHL EXPRESS, 2020'DE E-TİCARETTE TARİHİ REKOR KIRACAKLARINI AÇIKLADI

20.11.2020 Cum

DHL Express’in global ağında bu sene yüksek sezonda, 2019’un aynı dönemine kıyasla yüzde 50’den fazla hacim artışı olması bekleniyor. 10 binin üzerinde ek istihdam, yeni uçaklar ve yıllık ortalama 1 milyar euro’luk yatırım ile ciddi oranda büyütülen operasyon kapasitesi sayesinde DHL Express, artan talebi karşılamaya hazır olduğunu söyledi.
 

"BU YIL TÜM LOJİSTİKÇİLER BİRER ATLAS ÖDÜLÜ'NÜ HAK EDİYOR"

27.10.2020 Sal

UTİKAD Başkanı Emre Eldener: “2020 Yılında Sektörün Tüm Paydaşları Atlas Lojistik Ödüllerini Hak Ediyor” diye konuştu.
 

DHL EXPRESS, DÜNYANIN EN İYİ 2. İŞYERİ

14.10.2020 Çar

Dünyanın önde gelen uluslararası ekspres servis sağlayıcısı DHL Express, Great Place to Work® ve FORTUNE tarafından hazırlanan 2020 Dünyanın En İyi İş Yerleri sıralamasında en iyi 2. iş yeri seçildi.
 

DSV TÜRKİYE VE HOROZ LOJİSTİK YURTİÇİ KOMPLE TAŞIMALAR İÇİN İŞBİRLİĞİ YAPTI

07.10.2020 Çar

2006 yılından itibaren Türkiye pazarında başarılı şekilde faaliyet gösteren dünya devi lojistik firması DSV, Türkiye’nin yerli ve milli ilk kuruluşlarından biri olan Horoz Lojistik ile Yurt İçi Komple Taşıma (FTL) alanında uzun soluklu büyük bir iş birliği anlaşmasına imza attı.
 

UTİKAD YÖNETİMİNE TALİP OLDULAR

05.10.2020 Pzt

Kasım ayı sonunda yapılması planlanan UTİKAD 38. Seçimli Olağan Genel Kurulu’nda yönetime talip olan ‘Geçmişten Geleceğe’ ekibi adına konuşan Dr. Kayıhan Özdemir Turan, bugüne kadar yapılanların değerini bildiklerini ifade ederek UTİKAD’ı ve lojistik sektörünü daha yükseklere çıkarmayı hedeflediklerini açıkladı.
 

MARS LOGISTICS’TEN 1 MİLYON DOLARLIK SÜRDÜRÜLEBİLİR ENERJİ YATIRIMI

05.10.2020 Pzt

Avrupa Yakası’nın en büyük GES (Güneş Enerji Santrali Sistemi) projesi, Mars Logistics’in yaklaşık 1 milyon dolarlık yatırımı ile hayata geçiyor. Proje ile Hadımköy Lojistik Merkezi’nin 12.098 metrekarelik çatı alanı güneş panelleri ile kaplanacak.
 

"BURSA VE iNSAN ODAKLI YATIRIMLARIMIZA DEVAM EDECEĞiZ"

22.09.2020 Sal

İhracatçıların pandemi öncesindeki günlere dönmesi adına Bursa operasyonlarına hız verdiklerini aktaran Fevzi Gandur Logistics Satıştan Sorumlu Genel Müdürü Cengiz Işıkara, Bursa ve insan odaklı yatırımlara devam edeceklerini söyledi.
 

TURKISH KARGO’DAN ASSET LOJİSTİK’E EN ÇOK HAT GELİŞTİREN ACENTE ÖDÜLÜ

01.04.2019 Pzt

Son yıllarda hızlı büyümesi ile dikkat çeken Türk Hava Yolları Kargo, düzenlenen törenle başarılı acentelerine ödül verdi. Swiss Hotel’de yapılan törende “En Çok Hat Geliştiren Acente” ödülü Asset Lojistik’in oldu. Ödülü Asset Grup CEO’su Uğur Tekin aldı.
 

HAVA KARGODA TÜRKİYE’NİN PAZAR PAYI ARTACAK

01.04.2019 Pzt

Türkiye’nin gerçekleştirdiği yatırımlarla sivil havacılıkta çok büyük gelişmeler kaydettiğine dikkat çeken OMSAN Lojistik Genel Müdürü Dr. A. Bülent Sabuncu, "İstanbul Havalimanı dünya hava yolu taşımacılığında önemli bir üs haline gelecek" dedi.
 

DSV TÜRKİYE HAVA KARGODA PAZAR PAYINI YÜZDE 7’YE ÇIKARDI

01.04.2019 Pzt

Hava kargo sektörünün ülkedeki ihracat faaliyetlerinin desteklenmesiyle büyümeye devam ettiğini söyleyen DSV Türkiye Genel Müdürü Ozan Önder, “Türkiye’deki en önemli ikinci hava kargo acentesiyiz. Gerçekleştirdiğimiz atılımlarla hava kargodaki pazar payımızı yüzde 7'ye çıkardık” dedi.
 

UTİKAD İŞ’TE EŞİT KADIN SERTİFİKASI’NI YENİLEDİ

26.02.2019 Sal

Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği (UTİKAD) kurumsal sorumluluk çerçevesinde çalışmalarını sürdürüyor. Geçtiğimiz yıllarda Yeşil Ofis Sertifikası alan ilk sivil toplum kuruluşu olan aynı zamanda Sürdürülebilir Lojistik Sertifikası'nı sektöre sunan UTİKAD, 2017 yılında İş'te Eşit Kadın Sertifikası'nı almaya hak kazanan ilk sivil toplum kuruluşu olmuştu.
 

İSTANBUL HAVALİMANI İLE HAVA KARGODA PAZAR PAYIMIZ ARTACAK

27.01.2019 Paz

İstanbul Havalimanı'nın açılması ile “Havacılığın Merkezi” konumuna gelen Türkiye'nin hava kargo taşımacılığında da pazar payını artıracağını söyleyen Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü Funda Ocak, dünyanın en büyük havalimanı lojistik merkezinin, ticari anlamda havalimanı potansiyelinden payına düşeni fazlasıyla alacağını belirtiyor.
<< 1 2 3 4 5  ... >> 
Yazarlar

Taner AKSOY

Ülkemizde Üniversite Mezunlarının İstidahımı ve Sektörümüzde* Durum

E-Dergi Son Sayımız