Lojistik

DHL EXPRESS, DÜNYANIN EN İYİ 2. İŞYERİ

14.10.2020 Çar

Dünyanın önde gelen uluslararası ekspres servis sağlayıcısı DHL Express, Great Place to Work® ve FORTUNE tarafından hazırlanan 2020 Dünyanın En İyi İş Yerleri sıralamasında en iyi 2. iş yeri seçildi.
 

DSV TÜRKİYE VE HOROZ LOJİSTİK YURTİÇİ KOMPLE TAŞIMALAR İÇİN İŞBİRLİĞİ YAPTI

07.10.2020 Çar

2006 yılından itibaren Türkiye pazarında başarılı şekilde faaliyet gösteren dünya devi lojistik firması DSV, Türkiye’nin yerli ve milli ilk kuruluşlarından biri olan Horoz Lojistik ile Yurt İçi Komple Taşıma (FTL) alanında uzun soluklu büyük bir iş birliği anlaşmasına imza attı.
 

UTİKAD YÖNETİMİNE TALİP OLDULAR

05.10.2020 Pzt

Kasım ayı sonunda yapılması planlanan UTİKAD 38. Seçimli Olağan Genel Kurulu’nda yönetime talip olan ‘Geçmişten Geleceğe’ ekibi adına konuşan Dr. Kayıhan Özdemir Turan, bugüne kadar yapılanların değerini bildiklerini ifade ederek UTİKAD’ı ve lojistik sektörünü daha yükseklere çıkarmayı hedeflediklerini açıkladı.
 

MARS LOGISTICS’TEN 1 MİLYON DOLARLIK SÜRDÜRÜLEBİLİR ENERJİ YATIRIMI

05.10.2020 Pzt

Avrupa Yakası’nın en büyük GES (Güneş Enerji Santrali Sistemi) projesi, Mars Logistics’in yaklaşık 1 milyon dolarlık yatırımı ile hayata geçiyor. Proje ile Hadımköy Lojistik Merkezi’nin 12.098 metrekarelik çatı alanı güneş panelleri ile kaplanacak.
 

"BURSA VE iNSAN ODAKLI YATIRIMLARIMIZA DEVAM EDECEĞiZ"

22.09.2020 Sal

İhracatçıların pandemi öncesindeki günlere dönmesi adına Bursa operasyonlarına hız verdiklerini aktaran Fevzi Gandur Logistics Satıştan Sorumlu Genel Müdürü Cengiz Işıkara, Bursa ve insan odaklı yatırımlara devam edeceklerini söyledi.
 

TURKISH KARGO’DAN ASSET LOJİSTİK’E EN ÇOK HAT GELİŞTİREN ACENTE ÖDÜLÜ

01.04.2019 Pzt

Son yıllarda hızlı büyümesi ile dikkat çeken Türk Hava Yolları Kargo, düzenlenen törenle başarılı acentelerine ödül verdi. Swiss Hotel’de yapılan törende “En Çok Hat Geliştiren Acente” ödülü Asset Lojistik’in oldu. Ödülü Asset Grup CEO’su Uğur Tekin aldı.
 

HAVA KARGODA TÜRKİYE’NİN PAZAR PAYI ARTACAK

01.04.2019 Pzt

Türkiye’nin gerçekleştirdiği yatırımlarla sivil havacılıkta çok büyük gelişmeler kaydettiğine dikkat çeken OMSAN Lojistik Genel Müdürü Dr. A. Bülent Sabuncu, "İstanbul Havalimanı dünya hava yolu taşımacılığında önemli bir üs haline gelecek" dedi.
 

DSV TÜRKİYE HAVA KARGODA PAZAR PAYINI YÜZDE 7’YE ÇIKARDI

01.04.2019 Pzt

Hava kargo sektörünün ülkedeki ihracat faaliyetlerinin desteklenmesiyle büyümeye devam ettiğini söyleyen DSV Türkiye Genel Müdürü Ozan Önder, “Türkiye’deki en önemli ikinci hava kargo acentesiyiz. Gerçekleştirdiğimiz atılımlarla hava kargodaki pazar payımızı yüzde 7'ye çıkardık” dedi.
 

UTİKAD İŞ’TE EŞİT KADIN SERTİFİKASI’NI YENİLEDİ

26.02.2019 Sal

Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği (UTİKAD) kurumsal sorumluluk çerçevesinde çalışmalarını sürdürüyor. Geçtiğimiz yıllarda Yeşil Ofis Sertifikası alan ilk sivil toplum kuruluşu olan aynı zamanda Sürdürülebilir Lojistik Sertifikası'nı sektöre sunan UTİKAD, 2017 yılında İş'te Eşit Kadın Sertifikası'nı almaya hak kazanan ilk sivil toplum kuruluşu olmuştu.
 

İSTANBUL HAVALİMANI İLE HAVA KARGODA PAZAR PAYIMIZ ARTACAK

27.01.2019 Paz

İstanbul Havalimanı'nın açılması ile “Havacılığın Merkezi” konumuna gelen Türkiye'nin hava kargo taşımacılığında da pazar payını artıracağını söyleyen Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü Funda Ocak, dünyanın en büyük havalimanı lojistik merkezinin, ticari anlamda havalimanı potansiyelinden payına düşeni fazlasıyla alacağını belirtiyor.
 

GANA'NIN X-RAY ODALARININ KAPISI TÜRKİYE'DEN

05.12.2018 Çar

Formet Group, 7,5 ton ağırlığında 21 adet X-ışını geçirmez kapıyı uçak kargo ile Gana'daki bir hastane zincirine gönderdi.
 

LOJİSTİKTE BÜYÜK HEDEF

05.12.2018 Çar

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, ekonomiye 73 milyarlık katkısı olacak İstanbul Havalimanı’nın mega bir aktarma merkezi olacağını söyledi. Aycı, “Lojistik ve kargo yatırımlarının da gelmesiyle İstanbul Havalimanı bölgesel kargo aktarma merkezi konumuna dönüşecek” dedi.
 

İSTANBUL HAVALİMANI LOJİSTİK İÇİN YENİ AÇILIMLAR SAĞLAYACAK

27.11.2018 Sal

Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Eldener, 29 Ekim'de açılan İstanbul Havalimanı'nın lojistik sektörü için yeni açılımlar sağlayacağını söyledi.
 

FIATA DİPLOMA EĞİTİMİ DÖRDÜNCÜ DÖNEM KATILIMCILARI İLE BULUŞTU

30.10.2018 Sal

Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği (UTİKAD) tarafından İstanbul Teknik Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (İTÜSEM) desteğiyle düzenlenen FIATA Diploma Eğitimi'nin dördüncü dönemi, İTÜ Maçka Kampüsü'nde 6 Ekim Cumartesi günü başladı.
 

DIŞ TİCARET CARİ AÇIĞI ENGELLEDİ

15.10.2018 Pzt

Türkiye'nin ağustos ayı ve 12 aylık cari açığı gerilerken, buna en büyük katkıyı dış ticaret verdi.
 

UÇAK KARGOYLA UZAK DOĞU'YA YAŞ SEBZE MEYVE İHRACATI

15.10.2018 Pzt

Ege İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Güleç, Türk Hava Yolları'nın (THY) uçak kargo seferleri için görüşmelerin sonuna yaklaştıklarını, kilogram maliyetinin 1 doların altına düşürülmesinde anlaşma sağlanırsa Uzak Doğu'ya yaş sebze meyve ihraç edebileceklerini söyledi.
<< 1 2 3 4 5  ... >> 
Yazarlar

Taner AKSOY

Ülkemizde Üniversite Mezunlarının İstidahımı ve Sektörümüzde* Durum

E-Dergi Son Sayımız