ACİL KARGOLARI A380 İLE TAŞIYOR
Emirates SkyCargo, uçuş ağı genelinde acil ihtiyaç duyulan kargoları taşımak için seçili charter kargo operasyonlarında Airbus A380 uçağını kullanmaya başladı. İlk özel Emirates A380 “mini kargo uçağı”, Dubai üzerinden Seul ve Amsterdam arasında tıbbi malzemelerin sevkiyatını başarıyla tamamladı.
13.11.2020 Cuma

Emirates bünyesindeki Mühendislik ve Uçuş Operasyonları ekipleriyle iş birliği halinde çalışan hava taşımacılığı şirketi, Airbus A380’in kargo kapasitesi, uçak altı kargo bölümünde uçuş başına yaklaşık 50 ton kargoyu güvenli bir şekilde taşımak için optimize etti.

 

 

Emirates SkyCargo, A380 uçağında özel kargo operasyonlarını, salgının ikinci dalgasını yaşayan bölgelerde Covid-19’la mücadele amacıyla tıbbi malzemeler dahil kritik ürünlerin acil ulaştırılması için gerekli hava taşımacılığı kapasitesi talebindeki ani yükselişe yanıt olarak başlattı.

 

 

Emirates SkyCargo, kargonun koltuklara yüklenmesi gibi tedbirler vasıtasıyla Airbus A380 uçağının kapasitesini daha da optimize etmek için çalışmalarını sürdürüyor ve Kasım ayı için bu uçakla daha fazla özel kargo uçuşu yapmayı planlıyor.

 

 

B777-300ER’ların ekonomi koltuklarını söktü

 

 

Emirates SkyCargo, ilave kargo kapasitesi için Ekonomi Sınıfı’ndaki koltukları sökülerek modifiye edilen 14 adet Boeing 777-300ER dahil, Boeing 777-F ve Boeing 777-300ER uçaklarında özel kargo uçuşları gerçekleştiriyor.

 

 

Aşı taşımak için Dubai’de tesis kurdu

 

 

Covid-19 aşısının dünya çapında dağıtımı için tedarik zincirinde lider konumda bulunan Emirates SkyCargo, kısa bir süre önce Dubai’de Covid-19 aşısı için dünyanın en büyük AB GDP uyumlu havayolu merkezini kurduğunu duyurdu.

 

 

Aşının depolanması için amacına uygun birinci sınıf altyapıya ek olarak, tesis aynı zamanda aşının yeniden ambalajlanması, yeniden dondurulması ve yeniden dağıtımı gibi katma değerli hizmetler de sunacak. Hava taşımacılığı şirketi ayrıca aşının taşınması için talepleri koordine etmek üzere hızlı bir yanıt ekibi oluşturdu.

 

 

Emirates SkyCargo halihazırda dünya çapında 135 destinasyona tarifeli uçuşlarla kargo kapasitesi sunuyor. 

Kaynak: Haberaero

Bu habere ilk yorum yapan siz olun!

Facebook Yorumlar

Yazarlar

Taner AKSOY

Ülkemizde Üniversite Mezunlarının İstidahımı ve Sektörümüzde* Durum

E-Dergi Son Sayımız