AKTAY: AVUSTRALYA VE YENİ ZELANDA DESTİNASYONLARI ÖNCELİĞİMİZDİR!

05.10.2018 Cum

Singapore Airlines Cargo’nun GSA Havalimanı Müdürü olarak görev yapan Sayın Mustafa Aktay ile Türkiye’deki hava kargo taşımacılığı gündemi ve Singapore Airlines Cargo olarak sundukları hizmetler konulu bir röportaj gerçekleştirdik.
 

GEAVIA YÖNETİCİ DİREKTÖR’Ü SAYIN ERSAY SEYLAN: YAKLAŞIK 300 DESTİNASYONA KARGO KABUL KAPASİTESİNE SAHİBİZ!

02.08.2018 Per

Geavia Yönetici Direktör’ü Sayın Ersay Seylan ile hava kargo taşımacılığı odaklı bir röportaj gerçekleştirdik.
 

TEHLİKELİ MADDE PAKETLEME (TMP) PAZARLAMA DİREKTÖRÜ HATİCE ZIHNA: HEDEFİMİZ SEKTÖRDE BİLİNCİ YAYMAK

27.06.2018 Çar

Tehlikeli Madde Paketleme ve Danışmanlık Hizmetleri Pazarlama Direktörü Hatice Zıhna ile hava kargo alanındaki tehlikeli madde taşımacılığı odaklı bir röportaj gerçekleştirdik.
 

FIATA DİPLOMA EĞİTİMİNİN ÖĞRENCİLERİ HAVAYOLU DERSİNİ TAMAMLADI

07.01.2019 Pzt

Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği (UTİKAD) tarafından İstanbul Teknik Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (İTÜSEM) desteği ile düzenlenen FIATA Diploma Eğitiminin bu yılki öğrencileri "Havayolu Taşımacılığı / Operasyon" dersini tamamladı.
 

LOJİSTİK SEKTÖRÜNÜN KIDEMLİ YARIŞMASI BAŞLIYOR

25.12.2018 Sal

Mars Logistics liderliğinde tüm üniversite öğrencilerine, takım halinde yarışarak, yaratıcı lojistik çözümleriyle, ödüller kazanma fırsatı sunan ve artık bir gelenek haline gelen Üniversiteler Arası Lojistik Vaka Yarışması bu yıl 16. kez düzenleniyor.
 

DSV “INTERFRESH 2018” FUARINDA

17.10.2018 Çar

Bu yıl Antalya'da ilki düzenlenen Yaş Sebze Meyve, Depolama, Ambalaj ve Lojistik İhtisas Fuarı (INTERFRESH), kapılarını açtı ve DSV standında ziyaretçilerini bekliyor.
 

DNATA BELÇİKA'YA GENİŞLEDİ BRÜKSEL HAVAALANINDA KARGO TESİSİ AÇTI

01.04.2019 Pzt

BRÜKSEL 28 Mart 2019 WAM Dubai merkezli Dnata, Brüksel Havalimanı'nda 8 milyon Euro'luk bir yatırımı temsil eden ve şirketle 100'e kadar yerel iş yaratması beklenen bir kargo merkezini açarak Belçika'da faaliyete geçti.
 

BOZULABİLİR KARGOLAR, İLAÇ VE TEKNOLOJİ ÜRÜNLERİ HAVA KARGO HACMİNDEKİ OCAK AYI DÜŞÜŞÜNÜ YUMUŞATTI

28.03.2019 Per

Piyasa analisti WorldACD’nin son raporuna göre, 2019 yılı Ocak ayında toplam hava kargo hacminde yine bir düşüş yaşandı. Geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre %2’lik bir gerileme, önceki aylarda başlayan düşüş trendinin sürmesine neden oldu.
 

DEV KARGO UÇAĞININ BURNU HAVALANDI

18.03.2019 Pzt

İranlı havayolu şirketi Fars Air Qeshm'e ait Boeing B747-200 tipi kargo uçağı Doha Havalimanı'nda tehlike atlattı.
 

TUI GROUP, GLOBE AIR CARGO GSA’LİĞİNDE TÜRKİYE ÇIKIŞLARINA 1 NİSANDA BAŞLIYOR!

28.03.2019 Per

ECS Group iştiraki Globe Air Cargo, Antalya ve İzmir çıkışlı olmak üzere Amsterdam, Londra, İskandinav ve Almanya destinasyonlarına uçuşlara başlayacak olan TUI Group’un Türkiye GSA’lığını aldı.
 

KUWAIT AIRWAYS & MES CARGO GSA’LIĞININ İLK YILI GERİDE KALDI

21.02.2019 Per

Kuwait Airways’in Türkiye’deki tek yetkili GSA’lığını yürüten Mes Cargo iş ortaklığının birinci yılını tamamladı. Kuwait Airways, Mes Cargo’nun ilk yılda yakaladığı başarı ivmesinden dolayı Mes Cargo’yu tebrik etti.
 

ATATÜRK HAVALİMANI'NDA KAÇAKÇILIK OPERASYONU

03.02.2019 Paz

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerince Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirilen operasyonda piyasa değeri yaklaşık 900 bin TL olan yüzlerce manda boynuzu ve bunlardan üretilmiş süs eşyaları ele geçirildi.
 

OMSAN'IN GENEL MÜDÜRÜ DEĞİŞTİ

08.01.2019 Sal

OYAK Grup şirketlerinden OMSAN Lojistik’in yeni Genel Müdürü Dr. A. Bülent Sabuncu oldu.
 

PEGASUS CARGO'NUN TÜM SATIŞ VE PAZARLAMA OPERASYONU HARUN AY'A EMANET

04.01.2019 Cum

Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş. ile WCS arasında Total Cargo Management (Toplam Kargo Yönetimi) anlaşmasının ardından WCS Türkiye’nin Genel Müdürlüğü’ne Harun Ay atandı. 19 Aralık 2018 tarihinden itibaren WCS Türkiye’nin başına getirilen Ay, Pegasus Cargo’nun tüm satış ve pazarlama faaliyetlerini sürdürecek.
 

AYDIN ALPA DUBAİ’YE TRANSFER OLDU

31.10.2018 Çar

2006 yılından itibaren Pegasus Cargo’nun başında yer alan Aydın Alpa, World Cargo Solutions DMCC (WCS)’in İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı (Chief Business Development Officer) oldu. Dubai merkezli WCS ile Pegasus arasında yapılan anlaşma kapsamında, Pegasus’un kargo faaliyetleri 5 yıl süreyle WCS tarafından yürütülecek.
 
 

SINGAPORE AIRLINES’DAN MART AYINDA DOKUZ CHARTER UÇUŞ

03.03.2020 Sal

Singapore Airlines, Mart ayında İstanbul’dan Singapur’a 9 adet kargo uçağı seferi düzenleyeceğini açıkladı.
 

KAM AIR’DAN HAVA KARGO GSSA ATAMASI

28.06.2019 Cum

Afganistan-Kabil merkezli havayolu şirketi Kam Air hava kargo konusunda hava kargo temsilciliğini sektörün lider firmalarından GEAVIA – Global Express Aviation’a emanet etti.
 

TURKISH KARGO’DAN ASSET LOJİSTİK’E EN ÇOK HAT GELİŞTİREN ACENTE ÖDÜLÜ

01.04.2019 Pzt

Son yıllarda hızlı büyümesi ile dikkat çeken Türk Hava Yolları Kargo, düzenlenen törenle başarılı acentelerine ödül verdi. Swiss Hotel’de yapılan törende “En Çok Hat Geliştiren Acente” ödülü Asset Lojistik’in oldu. Ödülü Asset Grup CEO’su Uğur Tekin aldı.
 

HAVA KARGODA TÜRKİYE’NİN PAZAR PAYI ARTACAK

01.04.2019 Pzt

Türkiye’nin gerçekleştirdiği yatırımlarla sivil havacılıkta çok büyük gelişmeler kaydettiğine dikkat çeken OMSAN Lojistik Genel Müdürü Dr. A. Bülent Sabuncu, "İstanbul Havalimanı dünya hava yolu taşımacılığında önemli bir üs haline gelecek" dedi.
 

DSV TÜRKİYE HAVA KARGODA PAZAR PAYINI YÜZDE 7’YE ÇIKARDI

01.04.2019 Pzt

Hava kargo sektörünün ülkedeki ihracat faaliyetlerinin desteklenmesiyle büyümeye devam ettiğini söyleyen DSV Türkiye Genel Müdürü Ozan Önder, “Türkiye’deki en önemli ikinci hava kargo acentesiyiz. Gerçekleştirdiğimiz atılımlarla hava kargodaki pazar payımızı yüzde 7'ye çıkardık” dedi.
Yazarlar

Taner AKSOY

Ülkemizde Üniversite Mezunlarının İstidahımı ve Sektörümüzde* Durum

E-Dergi Son Sayımız