PEGASUS CARGO'NUN TÜM SATIŞ VE PAZARLAMA OPERASYONU HARUN AY'A EMANET
Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş. ile WCS arasında Total Cargo Management (Toplam Kargo Yönetimi) anlaşmasının ardından WCS Türkiye’nin Genel Müdürlüğü’ne Harun Ay atandı. 19 Aralık 2018 tarihinden itibaren WCS Türkiye’nin başına getirilen Ay, Pegasus Cargo’nun tüm satış ve pazarlama faaliyetlerini sürdürecek.
04.01.2019 Cuma

Harun Ay, yeni görevi ile ilgili olarak yaptığı açıklamada  “WCS ile Pegasus Cargo arasındaki anlaşma 5 yıl geçerli. Kendi alanında yenilikçi ve öncü iki kurumun deneyiminden yararlanarak kaliteli, hızlı ve katma değerli hizmetler vereceğiz. WCS Türkiye, global avantajlarını Türkiye’deki lojistik ve dış ticaret firmaların kullanımına sunacak.  Dünya hava kargo pazarının yükselen yıldızı konumunda bulunan Türkiye’nin yıldızını daha da parlatacağız” şeklinde konuştu.

 

Harun Ay özgeçmiş

 

1974 İzmir doğumlu olan Harun Ay, ilk-orta- Lise öğrenimini İzmir’de tamamladı. Dokuz Eylül Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunu olan Ay, 1999 yılında MNG Havayolları’nda Load Master olarak göreve başladı. Daha sonra Fedex Int’l Express şirketinin Türkiye Acentesi olan Coneks Ulus. Taşımacılık şirketinde Kargo Antrepo ve Gümrük Hizmetleri Müdürlüğü görevini üstlenen Ay, 2010 yılında Pegasus Havayolları Kargo Operasyon Müdürlüğü görevini yürüttü. 2011 yılından 2018 Aralık ayına kadar Sabiha Gökçen Havalimanı İşletmesi olan (ISG ) de Kargo Operasyon ve pazarlama Müdürlüğü görevini sürdüren Ay, 19 Aralık 2018 tarihinden itibaren WCS Türkiye’nin Genel Müdürü olarak görev yapıyor. İngilizce bilen Harun Ay, evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

TRANSMEDYA

Anahtar Kelimeler
Bu habere ilk yorum yapan siz olun!

Facebook Yorumlar

Yazarlar

Taner AKSOY

Ülkemizde Üniversite Mezunlarının İstidahımı ve Sektörümüzde* Durum

E-Dergi Son Sayımız