AMAZON FOTOĞRAFLA KARGO TESLİM EDİYOR
Amazon’un ABD’de bir süredir, fotoğraflı teslimat bildirimiyle müşterilerin kargolarını bulmasına yardımcı olmaya başladığı ortaya çıktı. E-ticaret devi Amazon’un müşteri memnuniyeti konusundaki hassasiyeti artık herkesin malumu.
08.03.2018 Perşembe

E-ticaret devi Amazon’un müşteri memnuniyeti konusundaki hassasiyeti artık herkesin malumu. Müşterlerinin hiç bir detaydan şikayetçi olmaması için büyük özen gösteren Amazon bu sebeple de dünyanın en büyük şirketleri arasında hızla yükseliyor.

 

KARGONUZ KAPI ÖNÜNDE DURUYOR

 

Amazon’un ABD’de bir süredir, fotoğraflı teslimat bildirimiyle müşterilerin kargolarını bulmasına yardımcı olmaya başladığı ortaya çıktı.

 

Amazon için kargo teslim eden görevliler artık kargoyu ev/bina içinde bıraktıkları noktayı fotoğraflayarak müşteriye mesaj gönderiyorlar ve bu fotoğraflar sayesinde müşteriler kargonun ne zaman geldiğini, nerede durduğunu kolayca tespit edebiliyor. Amazon ayrıca bu fotoğrafları kargonun eve kadar ulaştığını ve kargoda kaybolmadığının ispatı olarak kabul ediyor.

 

AMAZON TÜRKİYE SATIŞLARINA BAŞLIYOR

 

Bir yıla yakındır Türkiye'deki yapılanmasını sürdüren ve çalışanlarına ağır eğitimler veren Amazon'un Mart ayı sonunda Amazon.com.tr üzerinden satışlarına başlayacağı anlaşıldı. Test satışları bekliyor Şimdilik test amacıyla belli ürünleri satacak olan Amazon'un, sene ...

 

Müşterilerin şimdilik bu yeni uygulama hakkında bir şikayet bildirmediği de dikkat çekiyor.

 

ULASİMONLİNE

Anahtar Kelimeler
Bu habere ilk yorum yapan siz olun!

Facebook Yorumlar

Yazarlar

Taner AKSOY

Ülkemizde Üniversite Mezunlarının İstidahımı ve Sektörümüzde* Durum

E-Dergi Son Sayımız